Volkan Demirel Logo
29NİSAN 2012
Kocaman: “Kazandığımız İçin Son Derece Mutluyuz”

Kocaman: “Kazandığımız İçin Son Derece Mutluyuz”

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, zor bir maçtan 3 puan ile ayrıldıkları için son derece mutlu olduğunu söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Kazandık sadece, bu anlamda son derece mutluyum. Teknik-taktik konuşulacak bir maç değildi. Tamamen kazanmaya endeksliydik. Oyun kalitesi, oynama arzusu vb ötesinde anormal şekilde, çok iyi bir şekilde, sanki 1 puanın kendisine yeteceğini düşünen, 1 puanın çok değerli olduğunu düşündürten bir rakip karşısında, tüm benliğimizle oynadık. Sonuçta da kazandık. Böyle bir maçın değerlendirmesi olamaz, yani benim açımdan değerlendirmesi yok" dedi.

Takımdaki eksiklerin sorulması üzerine yorumlar yapan Kocaman, "Eksiklerin olması bir gerçek, ancak Beşiktaş takımı ligde bu güne kadar hiç görmediğim kadar derli toplu, istekli, müthiş bir şekilde savunma yaparak oynadı. Bizim işimizi en çok zorlaştıran da bu oldu. Bizim eksiklerimize rağmen, karşımızda 1. dakikadan son dakikaya kadar beraberliğin bile çok önemli olduğunu düşünen bir rakip vardı. Bu da işimiz zorlaştırdı tabii" ifadelerini kullandı.

Volkan’ın özverisini de değerlendiren Kocaman, "Fenerbahçeliler ve şahsım adına teşekkür etmekten başka bir şey söyleyemem kendisine. Kolay kolay yapılacak bir şey değil, o dizle oynamak çok kolay değil. Volkan gibi bunu hisseden insanlar, ağrıya karşı biraz daha direnerek oynuyorlar. Çok önemliydi kalede durması, oyuncu değişikliği açısından da önemliydi. Sağlığını da riske atarak oynadı. Tüm kalbimle teşekkür ediyorum" diye konuştu.

4 günkü maçı değerlendirmesi istenen ve ’bugünkü maçtan çıkarılacak dersler var mıydı?’ sorusuna da Kocaman, "Çıkarılacak ders yok. Çıkacağız, gideceğiz yenmek için oynayacağız. Belki Recep’le oynayacağız ama bir şekilde yenmek için oynayacağız. Nasıl olacağını da orada göreceğiz" dedi:

BASIN TOPLANTISI
Kocaman maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında ise, "Maçla ilgili konuşmayacağım. En azından benim açımdan konuşmaya gerek yok. Teknik, taktik, yerleşim ve benzeri şeylerden bahsetmenin anlamı yok. Birinci dakikadan sonuncu dakikaya kadar bütün hücrelerimizle istediğimiz bir maçtı. Sonunda başardık. Başta Volkan Demirel olmak üzere, ayağının o durumuyla oynaması imkansız görünüyordu, son dakikaya kadar bir puanın bile kendi işine yaradığını düşünen bir rakip karşısında gösterdikleri üstün, özverili mücadeleden dolayı futbolcularımı kutluyorum" diye konuştu.

Geçen sezondan bu yana çıktıkları maçlarda çok iyi performansların yanında kötü performanslar da ortaya koyduklarını, rakiplerinden çok daha fazla istedikleri için çok zor kazandıkları mücadeleler bulunduğunu kaydeden Kocaman, "Spor kamuoyunun vicdanı olduğunu düşünüyorum. Adalet duygusunun da olduğunu düşünüyorum. Bizim maçlar da seyrediliyor, her takımın maçları seyrediliyor. Bakalım sonu ne olacak hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman, bir basın mensubunun  "Önemli bir şey söylüyorsunuz" şeklindeki ifadeleri üzerine, "Ülkenin spor kamuoyunun vicdanı olduğunu düşünüyorum. Orta ve uzun vadede inanıyorum ki doğrular gerçekler her zaman ortaya çıkacaktır. Geçen sene, evvelki sene, bu sene ama inşallah onarılmaz yaralar açmadan ortaya çıkar" dedi.

Kocaman, Emre Belözoğlu için maçtan kısa bir süre önce verilen idari tedbir kararıyla ilgili soru üzerine, "Bence Emre olayı bu sene yaşadıklarımız içinde denizin içinde bir damla gibiydi. 3 Temmuz’dan beri bu son Emre olayı, o kadar alıştık ki. Ama tekrar söylüyorum. Başta Volkan olmak üzere bütün oyunculara teşekkür ediyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

PAYLAŞ