Volkan Demirel Logo
28MART 2010
“Taraftarımıza Armağan Olsun”

“Taraftarımıza Armağan Olsun”

Kalecimiz Volkan Demirel, Galatasaray maçı öncesi camiada güzel bir dayanışma örneği yaşandığını ifade ederek, galibiyeti taraftarlarımıza armağan etti.

Maç sonrası açıklamalar yapan Volkan Demirel, ilk olarak Keita'nın vuruşunu kornere tokatladığı pozisyonu anlattı. Volkan Demirel, "Güzel pozisyondu. Takım arkadaşlarım çok iyi mücadele etti. O dakikaya kadar bana iş düşmedi. Çok iyi bir mücadele ortaya koyduk. O pozisyonda üzerime düşeni yaptım. O dakikada o golü yesek yıkılırdık. Allah yardım etti, tokatladık" diye konuştu.
Galatasaray maçı öncesi iyi bir ortam oluşturulduğunu belirten Volkan Demirel, "Yolumuz çok açık. Bu maçın bize kattığı, sadece 1-0'lık galibiyet değil. Bizim için lig yeniden başlıyor. Galatasaray'ı yendikten sonra bu tarz sevinçleri hak ediyoruz. Gerçekten güzel bir birlik beraberlik vardı hafta başından beri. Aile gibiydik. Çok güzel bir ortam vardı ve bu ortamın sonucunu aldık. Fenerbahçe taraftarına armağan olsun. Onların arasında olmak isterdim. Şimdi hep beraber Samandıra'ya gideceğiz" dedi.

Volkan, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında ise "Bu kadar söylentilere, eylemlere, kötü giden her şeye rağmen Ali Sami Yen Stadı'nda Galatasaray'dan çok güzel bir oyunla 3 puan almak bizi mutlu etti. Bugün bizim için sezon yeni başlıyor. İnşallah sezon sonunda bu güzellikleri devam ettireceğiz"  dedi.
Şampiyonluk yarışını da değerlendiren Volkan, "Daha önce kötü oynadığımız maçlar oldu, belki bundan sonra da olacak. Şampiyonluğu çok istiyoruz. Fenerbahçe takımı bugünkü gibi oynarsa, Türkiye'de yenemeyeceği takım yok" diye konuştu.
Volkan Demirel, Galatasaray kalecisi Franco'nun yediği golle ilgili bir soru üzerine ise,
"Kaleci, yalnız adamdır. Bugünkü maçta 85 dakika iyi oynayıp bir gol yeseydik, bizim için de aynı şeyler olabilirdi. Franco, maçta iyi oynadı. Ancak kötü bir gol yediğinizde yerin dibine giriyorsunuz, kurtarış yaptığınızda yıldızlaşıyorsunuz. Franco iyi bir kaleci. Avrupa'da kendini ispatlamış biri" diye konuştu.

 

PAYLAŞ