Volkan Demirel Logo
03EKİM 2016
Futbolcularımızın Eşleri Ve Ünlüler Down Sendromlular Yararına Çalıştı

Futbolcularımızın Eşleri Ve Ünlüler Down Sendromlular Yararına Çalıştı

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularının eşlerinden Selda Topal, Zeynep Demirel ve Boushra Van Persie ile İpek Açar, Yağmur Tanrısevsin, Ebru Seyyar ve Emel Yıldırım; Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ADER) ait olan ve yaşları 18 ile 35 arasındaki  Down Sendromlu gençlerin çalıştığı Down Cafe’de bir günlüğüne  çalıştı. Sabahın erken saatlerinde kafede mesaiye başlayan ekip, hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Selda Topal'ın önderliğinde, Zeynep Demirel, Boushra Van Persie ve İpek Açar işin mutfak kısmını üstlendi. Beş ünlü kadın; pasta, kek ve böreğin yanı sıra kısır yaptı, sarma sardı. Yağmur Tanrısevsin ile Emel Yıldırım ise servis konusunda ekibe destek oldu.

Yapılan pasta, börek ve kekler ise antrenmandan sipariş veren Fenerbahçeli futbolculara gönderildi. Akşama doğru tüm ürünler satıldı ve Down Cafe için hatırı sayılır bir gelir elde edildi. Ardından kafe çalışanları ile ünlüler, başarılarını dans ederek  kutladı. Bu arada aynı ekip Down Cafe’ye yardım amacıyla bağışlanan tabloları  da satın alarak ikinci bir gelir bıraktı.

SELDA TOPAL: ‘’FENERBAHÇE’DEN CİDDİ SİPARİŞ ALDIK’’

Zamanının çoğunu sosyal sorumluluk projelerine ayıran oyuncumuz Mehmet Topal’ın eşi Selda Topal, Down Cafe ile 3 yıl önce tanıştığını ve katkı sağlamak için o dönemde bir organizasyon düzenlediğini  söyledi.

Topal, ‘’Burası korumalı iş yeri statüsüne geçti. Bazı değişiklikler ve düzenlemeler yapıldı. Biz de destek olmak için  bugün buraya gelip gönüllü olarak çalışma kararı aldık’’ dedi.

Organizasyonda yapılan yiyeceklerin gelen müşteriler tarafından da beğenildiğini  kaydeden Selda Topal, ‘’ Zeynep Fenerbahçe’den ciddi bir sipariş aldı. Yaptığımız bütün kek, poğaça ve kurabiyeler oraya gitti. Onun dışında bazı sanatçı ve sporcu arkadaşlarımız da sipariş verdi. Zeynep kısır yaptı, Bouchra dolmaları sardı velhasıl el birliği ile muhteşem bir mutfak hazırladık ve finalde her şey satıldı’’ diye konuştu.

ZEYNEP DEMİREL: ’VOLKAN KURABİYE YAPMAMA ÇOK ŞAŞIRACAK

Down Cafe ile Selda Topal sayesinde tanışma fırsatı bulduğunu dile getiren Zeynep Demirel, ‘’Çok başarılı bir proje olduğunu düşünüyorum. Yine Selda’dan öğrendiğim kadarıyla belediyenin de destek verdiği bir kuruluş Down Cafe. O yüzden böyle bir şeyin olması çok güzel. Hem çalışanlar için hem de müşteriler için farklı bir deneyim olabilir’’ dedi. Mutfakla arasının çok iyi olmadığını ve bu etkinlik kapsamında yaptığı kurabiyelerin eşi Volkan Demirel’i çok şaşırtacağını, çünkü çok eskiden annesiyle bir kez eşine kurabiye yaptığını söyledi.

 

BOUCHRA VAN PERSİE: ‘’ İSTANBUL’DA MUTLUYUM’’

Robin van Persie’nin eşi Bouchra ise down sendromlular yardım etmenin çok güzel olduğunu, daha önce de İngiltere’de çocuklarla ilgili projelere katıldığını söyledi.

İstanbul’da çok mutlu olduğunu ifade eden Bouchra,  ‘’Mutfakla aram çok iyi. Her gün iki öğün  yemek yapıyorum. Dışarda yemek yemeyi pek tercih etmediğimiz için daha çok evde yemek yiyoruz’’ dedi.

 

İPEK AÇAR: ÜMİDİMİZ, İSTEĞİMİZ BU GİBİ YERLERİN ÇOĞALMASI.

İpek Açar, Down Cafe’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şöyle dedi: ‘’Selda Topal’a çok teşekkür ediyorum sayesinde haberdar oldum böyle bir yerin var olduğundan. Down sendromlu çocuklar zaten çok özel çocuklar daha önce de bir çalışmamız olmuştu Antalya’da fakat buraya gelince öğrendiklerim ve duyduklarım beni o kadar çok mutlu etti ki kelimelerle tarif edilecek bir şey değil.  Burada 18 yaşını geçmiş Down Sendromlu arkadaşlarımı sigortalı olarak çalışma hayatına atılıyorlar ve burada öğrendikleri ile daha sonraki iş hayatlarına devam edecekler Allah’ın izni ile. Ümidimiz, isteğimiz bu gibi yerlerin çoğalması. ‘’

 

YAĞMUR TANRISEVSİN: ‘DOWN SENDROMLU ARKADAŞLAR BURADA PROFESYONEL HAYATI ÖĞRENİYORLAR’’

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin ise düzenlenen etkinlik ile Down Cafe’ye ilk defa geldiğini belirterek şöyle konuştu: ‘’Down Sendromlu arkadaşlarımız burada maaşlı çalışıyo, profesyonel hayatı öğreniyorlar. Kafenin bir takım eksiklikleri var. Gıda konusunda sponsor bekliyorlar. Arada gelip cafeyi ziyaret etmek,  arkadaşlarımız ile birlikte vakit geçirmek çok güzel olur bence’’ dedi.

Mutfakla arasının fena olmadığını söyleyen Tanrısevsin, ‘’İsteyince çok güzel yemek yapabiliyorum. Yoğunluktan dolayı her zaman yapamıyorum ama’’ diye konuştu.

 


PAYLAŞ